• Úvod
  • Aktuality
  • Foto projekt, který ukazuje, jak se lidé mění po 3 sklenkách vína
Foto projekt, který ukazuje, jak se lidé mění po 3 sklenkách vína

Aktuality

Foto projekt, který ukazuje, jak se lidé mění po 3 sklenkách vína 26.6.2020

Foto projekt, který ukazuje, jak se lidé mění po 3 sklenkách vína

Co potřebujete po náročném, vyčerpávajícím pracovním dni? Správně, vydatnou večeři, možnost natáhnout si nohy a sklenku vína. Nezáleží na tom, že někdo má rád whisky nebo grappu, hlavní věcí je sklenka. A život okamžitě dává smysl a problémy se na cestě k úspěchu stávají menšími. Fotograf Marcos Alberti se pokusil toto uspořádat ve foto projektu „Tři skleničky“.

Úkolem není opít a fotit. Marcos chtěl ukázat přesně metamorfózy, které se lidem stávají, když vypijí jen tři sklenky vína. Určitě po náročném dni, unavení, ale beze slov. Obrázek ukáže vše - pozval přátele, nalil víno, vyfotografoval je a pak předložil práci k obecné diskusi. A během prvního týdne získal přes milion repostů!

Hlavní věc není něco probudit v člověku, ale zachytit okamžik, kdy se něco probudí samo, a není předem známo, co přesně. Nakonec alkohol, stejně jako čočka, prostě zvyšuje současné pocity a city.

Fotograf si proto vybral záměrně asketický základ: vybledlá zeď, jednoduché světlo, celoobličejová fotografie osoby a změna po každé sklence. Všechno je jednoduché a prosté.

Nejzajímavější je pozorovat oči lidí, protože chápou, že jsou fotografováni, ale nemusí nic dělat. Nesnažte se usmívat, ani se nesnažte vypadat vhodně, neexistuje žádný tým. Mnoho z nich nemůže zachytit ani okamžik, kdy je nutné se podívat do objektivu. Nejprve jsme opatrní, ale s každou sklenkou je stále více a více uvolněných obrázků.

Jaký závěr lze učinit? Víno pomáhá lidem, ne-li najít smysl života, pak alespoň neustávat v procesu jeho hledání. Určitě alespoň po jedné nebo dvou sklenkách! :)

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů