• Úvod
  • My, naše vína a BIO certifikace
My, naše vína a BIO certifikace

My, naše vína a BIO certifikace

Náš prodej je zaměřen na vína bez chemie. Již několik let prodáváme BIO vína z produkce celého světa. Lidé často nedůvěřují označení „bio“. Dokládáme, že cesta k takovému označení není vůbec jednoduchá a nedůvěra v bio kvalitu nemá opodstatnění.

Každý rok je v naší firmě prováděna kontrola našeho sortimentu. Jsme certifikováni českou společností BUREAU VERITAS  jako dovozci a prodejci BIO vín, ať už tichých či šumivých a perlivých či dezertních. Na základě úspěšného absolvování kontroly je vystaveno osvědčení, že splňujeme požadavky stanovené nařízením EU a ČR.

Jedině s tímto osvědčením - certifikátem můžeme vína a další produkty, které prodáváme, označovat značkou BIO.

Vyžaduje to z naší strany dodržovat daná pravidla. Navíc je to i poněkud nákladné (za kontrolu se platí), ale věříme tomu, že jedině tak vám pak můžeme nabídnout opravdu čistá vína z ekologické produkce. Nejde totiž jen o to, že je kontrolována naše firma Organic Wines, ale stejné kontrole podléhají i všechny subjekty, přes které naše BIO vína nakupujeme. Certifikovaná musí být vinice i vinař, který BIO vína vypěstuje, ale i sklep nebo výrobna, která je zpracuje, i případný obchodník, přes kterého vína nakupujeme. A od všech těchto subjektů musíme kontrole předložit jejich certifikáty. 

Víno ze zahraničí musí být řádně označeno a pod konkrétním dovozním číslem uvedeném na faktuře a dodacích listech putuje i přes hranice a celnici. 

Je to dost náročný postup s výrobci, dodavateli a celníky, ale takováto cesta zaručuje, že vína, která prodáváme s označením BIO, jsou opravdu organická bez chemikálií.ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů