Quinta da Amoreira da Torre Tinto Reserva

Aktuality

Quinta da Amoreira da Torre Tinto Reserva 30.10.2021

Quinta da Amoreira da Torre Tinto Reserva

Paulo Sendin nám napsal, že Quinta da Amoreira da Torre Tinto Reserva 2003 bylo první víno, které stočil do lahví, když před 18 lety začal s tímto projektem.

Quinta da Amoreira da Torre Tinto Reserva je vyrobena ze dvou portugalských odrůd: Alicante Bouchet 60 % a Touriga Nacional 40 %.

Hrozny se sbírají, když mají správnou hladinu cukru. Jsou zbaveny stopek a umístěny do otevřeného lisu, kde se provádí alkoholové kvašení, při němž se používají pouze přirodní kvasinky z hroznů.

Po skončení alkoholového kvašení se víno přelije do 300litrových dubových sudů, kde probíhá jablečno-mléčné kvašení. Po skončení jablečno-mléčného kvašení víno zraje v sudech nejméně 12 měsíců. Po této fázi se víno stáčí do lahví a zraje v nich po dobu cca dvou let do doby, než se nabízí k prodeji. 

Jedná se o víno s vysokou komplexností a strukturou, s velmi bohatou vůní s tóny ostružin a malin, čokolády, eukalyptu a koření. Má vyváženou kyselinku, velký objem v ústech a dlouhý závěr. Je to velmi gastronomické víno, které se hodí ke komplexním a kořeněným pokrmům.

A my jen doplňujeme, že již první ročník 2003 získal v roce 2006 ocenění na Mundus Vini Germany  a to stříbrnou medaily.

Quinta da Amoreira da Torre Reserva 2008, která již byla v BIO kvalitě, získala na Mundus Vini BioFach Germany 2014: GRAND GOLD

Quinta da Amoreira da Torre Reserva 2014 získala na Mundus Vini BioFach Germany 2017: GOLD

A námi prodávaný ročník 2016 zlatou v roce 2020 (zde).

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů