Nestarec Youngsters 2020 Coming soon!

Aktuality

Nestarec Youngsters 2020 Coming soon! 20.10.2020

Nestarec Youngsters 2020 Coming soon!

Tématem č. 1 je teď pro nás samozřejmě měnící se počasí a potřeba sklidit, než to spadne, ale zároveň taky myslíme na budoucnost, což v našem případě touhle dobou znamená jediné: nová edice Youngsterů (aka Nestarec Nuvó) je tu!

Vína jsou samozřejmě teprve chvíli v tanku, nebo na cestě do něj, ale už teď můžu říct, že naši mlaďoši Class of 2020 budou moc hezký polaroid svého ročníku, který je z vinařského pohledu (paradoxně, v kontextu všeho ostatního, co se letos děje) “normální”. Studenější léto přineslo hroznům víc času na zrání a sklizeň později, než jsme zažili v pár předchozích horkých letech, tj. Letošní vína budou výrazně aromatická, s nižším alkoholem a vysokou pitelností, přesně jak to máme rádi.

Neptejte se mě, co bude v Youngsters za odrůdy, to v tuhle chvíli ještě nevím :) Až přijde čas, vyberu jako obvykle ty nejlepší a v daný moment nejpřístupnější sudy/tanky. Jedna věc je jistá - bude to field blend, krédo letošního ročníku. Minulý rok jsme se bavili kupážováním macerovaných, karbonických a přímo lisovaných moštů, letos ale povládne v našem sklepě field blend, jen ať příroda maká za nás. Máme jich tu už několik a další budou přibývat.

Po 23. 10. nalahvujem tu energií sršící mladost pod korunku a připravíme k odběru od 9. listopadu - tahle vína jsou o energii a živosti, kterou tolik miluju, a ty se musí zachytit ve správný čas.

Díky, že se bavíte s námi - jen díky tomu se můžu takhle bavit i já.

Milan

 

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů